Merak Edilenler

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İçin Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevaplarını Bulabilirsiniz.

 • Eminevim Sistemi Nedir?

  Eminevim Türkiye'de ve Dünya'da bir ilki gerçekleştirmiştir. Sistem; faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır. Eminevim sisteminin bir adı da Elbirliği Sistemidir.

 • Eminevim Sistemiyle Nasıl Ev Sahibi Olunur ?

  Eminevim sistemiyle nasıl ev alırsınız maddeler halinde sıralayalım,
  Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirler. (Ör: 80.000 TL)
  Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 60 aydan 120 aya kadar)
  Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 60 ay taksit = 60 kişilik grup)
  Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder.
  Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi
  Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.
  Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır.
  Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alırlar.
  İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapar. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapar.
  Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.
  Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artar ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapar.
  Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmez ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim edilir. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır.
  Belirlenen kesin teslim tarihinde ev teslim edilir.
  Daha sonra müşteri; kalan taksitleri sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.

 • Eminevim sistemiyle Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

  Çok fazla avantajı bulunan bu sistemden önemli gördüklerimizi maddeler halinde sıralayalım,
  Taksitler faizsizdir. Organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmez.
  Bu sistemde Faiz ödemeden ilk aylarda ev alma şansı vardır.
  Evini bir müddet bekledikten sonra alacak olanlar o güne kadar yardım alır ve evini daha ucuza mal eder.
  Türkiye'nin her yerinden, beğendiğiniz evi alabilirsiniz.
  Kendi birikiminizle alacağınız evi Eminevim size daha kısa sürede teslim eder.
  Bu sistem sizi tasarrufa yönlendirir.
  Taksitler evinizi alana kadar düşer, evinizi aldıktan sonra borç bitimine kadar sabitlenir, hiçbir şekilde artmaz.
  İstediğiniz her an evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.
  Zorunlu hallerde sistemden ayrılmanız gerekirse o güne kadar ödemiş olduğunuz rakamı alabilirsiniz.(Organizasyon ücreti iade edilmez)
  Teslim tarihinde kişi kendi evine geçeceği için kiradan kurtulur ve evini ucuza mal eder.
  Eminevim evini alan kişinin borcu bitene kadar teslim edilen eve satılamaz koyar. Böylelikle bütün müşterilerinin hakkını korumuş olur.

 • Eminevim Sisteminde Taksitler Ödemeyince Ne Olur?

  Taksitler, her ayın 1'i ile 20'si arasında ödenmelidir. Müşteri, aylık ödemesi gereken taksitleri ödemez ya da geciktirirse iki farklı uygulama ile karşılaşır bunlardan birincisi, ödemediği ay kadar teslim tarihi ileri atılır. İkincisi ise ödenmeyen taksitlere küçük miktarda gecikme cezası yansıtılır.

 • Eminevim Sistemiyle Alınan Konutun Borcu Vadesinden Önce Kapatılabilir mi?

  Evini teslim almış bir kişi dilediği zaman kalan borcunu kapatabilir. Bu işlem sırasında fazladan herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmaz.

 • Eminevim Sistemiyle Alınan Konut Kiraya Verilebilir mi?

  Alınan evin tapusu müşterinin adına olacağından dolayı müşteri bu gayrimenkul üzerinde istediği gibi tasarruf edebilir. Kiraya verebilir veya başka şekilde kullanabilir. Yalnız borç bitimine kadar alınan eve satılamaz kaydı konulacağı için ev satılamaz.

 • Eminevim Sistemi Her Türlü Gayrimenkul İçin Kullanılabilir mi?

  Eminevim sistemi ile ev, arsa, iş yeri başta olmak üzere her türlü gayrimenkul alınabilir.

 • Eminevim Sisteminin Konut Kredisi, Mortgage Ve Diğer Ev Alma Yöntemlerinden Farkı Nedir?

  Birçok fark sayılabilir ancak bunların en başında; faizsiz bir sistem olması, her bütçeye göre seçenekler sunması, Türkiye'nin her yerinden ev alınabilmesi, Kirada olanlar için yardım yapılması, ev alacak kişiye ödemelerinde kolaylıklar sağlamasını sıralayabiliriz.

 • Eminevim Sisteminde Kirada Oturumlara Yardım Nasıl Oluyor?

  Eminevim, ev almak isteyen müşterileri arasında adaletin sağlanması amacıyla yardımlaşma uygulamasını Türkiye'de ilk ve tek olarak başlatmıştır. Evini almayanlar için yapılan yardımı bir örnekle açıklayalım: 100 kişinin Eminevim'den ev almak istediğini farz edelim. 100 kişilik bir grup meydana getirilir. 100 kişi arasında tıpkı altın günlerinde olduğu gibi noter huzurunda sıralama tespiti yapılır. her ay bir müşteri evini alır. ilk aylarda evine kavuşanlar avantajlı, son aylarda evini alanlar dezavantajlı olmasın diye evini alan kişiler 100 kişilik grupta kendisinden sonra ev alacak kişilere bir miktar yardımda bulunur ve aldığı eve ödediği yardımlarla beraber gerçek değerinden biraz fazla öder. Evini sonlarda alanlar ise kendisinden önce ev alanlardan yardım aldığı için evini ucuza mal eder.

 • Herkes Eminevim Sisteminden Faydalanabilir Mi?

  Alacağı evin taksitlerini aylık olarak ödeyebilen herkes Eminevim' in sunduğu imkanlardan yararlanabilir.

 • Evim Geç Çıkarsa Ne Olcak?

  Eminevim sisteminde evin geç çıkması bir dezavantaj değildir. Evi geç çıkan müşterimiz o güne kadar kendinden önce evini alan kişilerden yardım aldığı için evini ucuza mal eder, taksitleri her ay belirli oranda azalır. Dolayısıyla evini erken alan ne kadar avantajlı ise geç alanda bir o kadar avantajlıdır.

 • Ev Geç Çıktığında Ev Fiyatları O güne Kadar Artar. İstediğim Evi Alamayabilirim?

  Eviniz geç çıktığında bugün düşündüğünüz evin o gün fiyatı büyük olasılıkla yükselecektir. Eminevim oluşan açığı kapatmak için iki farklı yöntem önermektedir. Bunlardan birincisi evinizi alana kadar size yapılacak yardımları ayrı bir hesapta biriktirmenizdir. Bu yöntemle o gün geldiğinde biriken yardımları ev almayı düşündüğünüz toplam rakamın üzerine ekleyip daha yüksek rakama düşündüğünüz evi alabilirsiniz. İkinci yöntem ise ilerleyen yıllarda gelirinizin de arttığını düşünürsek artan gelirinizin bir kısmıyla taksitlerinizi yükseltebilirsiniz yani almayı düşündüğünüz evin fiyatını arttırmış olursunuz.

 • Taksit Öderken Sıkıntıya Düşersek Taksitlerimizi Dondurabilir Miyiz Ya Da Sistemden Ayrılanilir Miyiz?

  Eğer taksitleri ödemekte zorlanıyorsanız veya bir kaç aylık maddi sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle taksitlerinizi düşürmeyi öneriyoruz eğer bu yöntem ihtiyacınızı karşılamıyorsa taksitlerinizi dondurmayı öneriyoruz. Taksitlerinizi kaç ay dondurduysanız o kadar teslimatınızı ileri atmış olursunuz. Yaşadığınız maddi sıkıntı uzun süreli ise sistemden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Ayrılma durumunda o güne kadar ödediğiniz taksitlerinizi ve peşinatınızı alarak sistemden ayrılabilirsiniz. Ayrılma işlemi yapan müşterimizin sisteme giriş yaparken ödediği katılım ücreti iade edilmez. Ayrılma işleminde müşteriye geri ödeme 3 ay ile 6 ay arasında Eminevim'in belirleyeceği bir günde yapılır.

 • Taksitler Sabit Mi? İlerde Ekstra Ödemeler Çıkar Mı?

  Taksitler evinizi alana kadar bir miktar yardım aldığınız için sürekli azalır. Evinizi aldıktan sonra ise sizden sonra ev alacak kişilere yapacağınız yardımlardan dolayı bir miktar yükselir ve borç bitimine kadar sabit bir şekilde ödeme yaparsınız, hiçbir şekilde yükselmez. Teslim tarihinizde tapu ve satılamaz masrafı dışında bir ödemeniz olmaz.

 • Neden Evimizi Hemen Alamıyoruz?

  Türkiye şartlarında hemen teslim ev almanın yolu kredi kullanmak ya da peşin almaktır. Peşin olarak ev alabilecek kişi sayısı ülkemizde maalesef çok azdır. Kredi kullanıldığında ise evin maliyeti iki katını geçmektedir. Eminevim sistemi faizsizdir ve tamamen dayanışmadan ibarettir. Nasıl ki halk arasında yapılan altın günlerinde grubun her üyesi ilk ay alamıyor, sırasını bekliyorsa Eminevim sistemi de böyledir.

 • Eminevimde Sadece Çekilişli Sistem Mi Var?

  Eminevim'de 3 farklı sistem vardır çekilişe katılarak ev almak bunlardan sadece bir tanesidir. Bunun dışında çekilişe girmek istemeyenler için hiç peşinatsız vadenin ortasında evin teslim edildiği teslim tarihinizi kesin olarak bildiğiniz "Vade ortası Sistem" ve peşinatı olan müşterilerimizin evini daha erken alacağı teslim tarihinizi kesin olarak bildiğiniz "Peşinatlı Erken Teslim Sistemi" vardır.

 • Eminevim Sisteminin Güvencesi Nedir?

  Eminevim ipotek teminat sistemli çalışmaktadır. İpotek teminat sistemi, evini alan her müşterinin evine borcu bitene kadar satılamaz kaydının konmasıdır. Bu yöntemle diğer üyelerin hakkı da korunmuş olur. Eminevim piyasada güven sağlamış bir firma olup, Eminotomotiv markasıyla 76 bin 700 otomobil ve 37 bin 160 bireysel ve kurumsal konut referansına sahiptir.

Formu Doldurun Sizi Arayalım!

Mutluluğun ilk adımı kendi evinizde başlar...

! .