AYI TESLİMAT TOPLAMI:319

28 YILDA TOPLAM TESLİMAT:124.150

 

SİZİ
ARAYALIM
Ödeme planı ve detaylı bilgi için
biz sizi ücretsiz arayalım.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirmeyi ve Gizlilik Bilgilerini okudum ve onaylıyorum.

EMİNEVİM'İ TAKİP EDİN

Kira Destekli Çekilişli Sistem

Kira Destekli Çekilişli sistem evini erken alan kişilerin taksitleri bir miktar artırılarak vade sonuna kadar sabitlenlenerek ödeme imkanı sunar. Bu artış tutarı evini daha geç alanların taksitlerinden sabit bir oranda kira desteği olarak düşülür ve sabit bir şekilde daha az taksit ödemeleri sağlanır.

Eminevim Kira Destekli Çekilişli Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir?

 

01

Kira Destekli Çekilişli Sistem

Gayrimenkul satın almak isteyen insanlar bütçelerine ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olurlar. Her bir grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmasıdır. Örneğin 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcıdır.

02

Düzenli Çekilişlerle Sıranızı Bilin

Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.

03

Adil Taksitlendirme Sistemi

Her bir üyenin aylık taksit tutarını belirlemek için, ödenecek peşinat belirlendikten sonra bu rakam alınacak gayrimenkulün fiyatından düşülür ve gruptaki üye sayısına bölünür. İlk taksit üzerinden bir defaya mahsus düşüş olur ve taksit bedeli teslimatı gerçekleşene kadar sabitlenir.

04

Her Ay Bir Ailenin Ev Parası

Böylece her ay üyelerden alınan taksitlerin toplam tutarı, bir adet gayrimenkulün fiyatına eşit olacak şekilde ayarlanır. Bu şekilde grup üyeleri her ay sıraları geldikçe gayrimenkullerine sahip olurlar.

05

Gerçek Bir Elbirliği Yaklaşımı

Çekiliş gruptaki üye sayısının yarısına kadar gerçekleştirilir ve çekiliş ile sırası belirlenen grubun ilk yarısından sonra, geriye kalan yarısı daha fazla bekletilmez ve bu üyelerin tamamına gayrimenkullerinin teslimi yapılır. Yani 100 üyelik örneğimizde belirttiğimiz grubun ilk 50 katılımcısı çekilişle belirlenen sıra ile gayrimenkullerine sahip olurken, geriye kalan 50 katılımcı ise vade ortasını takip eden ayda gayrimenkullerini alabilirler ve 100 ayın sonuna kadar beklemezler.

Dilerseniz Taksitlerinizi Dondurabilirsiniz!

Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

 

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda Konut alma imkânımız vardır. Gruptaki kişi sayısı aynı zamanda vadeyi ifade ettiği için, verilecek peşinat taksit miktarını da belirleyecektir. Peşinat verenlerin bir diğer avantajı ise vermeyenlere göre çekilişe girme süresinin daha kısa olması ve daha erken ev sahibi olabilmeleridir.

Çekilişli sistemde evini erken alan üyelerin taksitleri bir miktar artırılarak vade sonuna kadar sabitlenir. Bu artış tutarı evini daha geç alanların taksitlerinden sabit bir oranda kira desteği olarak düşülür ve sabit bir şekilde daha az taksit ödemeleri sağlanır.

Evini erken alanın avantajı artık kira ödemeden kendi evinin ödemelerini yapmasıdır. Geç alanın avantajı ise almış olduğu kira desteği ile evini erken alana göre daha ucuza mal etmesidir.

Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir.

Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kira Destekli Çekilişli Sistem Örnek Ödeme Tablosu

TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 100,000 TL
Evin Değeri 100.000 TL
Peşinat 5.000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
2. Taksit 700 TL
Teslim Sonrası Taksit 1.350 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 6-39 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı 100 Ay
Organizasyon Ücreti 7.000 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim*** 144.000 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim *** 122.550
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 100,000 TL
Evin Değeri 100.000 TL
Peşinat 10.000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
2. Taksit 650 TL
Teslim Sonrası Taksit 1.300 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 1-34 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı 100 Ay
Organizasyon Ücreti 6.700 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim* 146.300 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim* 125.500 TL
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
 
Sık Sorulan Sorular
Kira Destekli Çekilişli Sistemin avantajları nelerdir?
Konut grupları nasıl oluşturuluyor?
Çekiliş nasıl ve nerede düzenleniyor? Katılabilir miyiz?
Çekiliş her ay mı düzenleniyor?
Çekilişte çıkmama durumu var mı?
Son aya kadar bekleme ihtimali var mı?
Çekilişte çıktıktan sonra ev bulamazsam ne olacak?