AYI TESLİMAT TOPLAMI:1500

29 YILDA TOPLAM TESLİMAT:156642

 

SİZİ ARAYALIM
Ödeme planı ve detaylı bilgi için
biz sizi ücretsiz arayalım.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Grup Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum. Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma ve Bilgilendirmesi'nı okudum, kabul ediyorum.

EMİNEVİM'İ TAKİP EDİN

Kira Destekli Çekilişli Sistem

Bu sistemde 40, 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplar mevcuttur. Dahil olunan grupta evini alan kişilerin taksitleri belirli bir oranda arttırılarak vade sonuna kadar sabitlenir. Bu artış henüz evini almamış kişilerin aylık ödemesi gereken taksitlere kira desteği olarak yansır ve kişilerin taksitleri belirli bir oranda evini alana kadar her ay azalır. Bu sistem ile evini alan ilk kişiler ile son kişiler arasında maliyet dengesi sağlanır.

Eminevim Kira Destekli Çekilişli Sisteminin Çalışma Prensibi Nedir?

 

01

Kira Destekli Çekilişli Sistem

Gayrimenkul satın almak isteyen insanlar bütçelerine ve ödeme koşullarına göre özel olarak belirlenmiş gruplara dahil olurlar. Her bir grubun özelliği, satın alınacak gayrimenkulün taksit sayısı ile eşit sayıda üye barındırmasıdır. Örneğin 100 ay taksit ödenecek bir gruptaki üye sayısı da 100 katılımcıdır.

02

Düzenli Çekilişlerle Sıranızı Belirleyin

Yapılan düzenli çekilişlerle her ay evini alacak kişi belirlenir sırası gelen evini alır.

03

Adil Taksitlendirme Sistemi

Kişinin belirlediği konut değerinden, peşinat tutarı düşüldükten sonra gruptaki kişi sayısına bölünerek taksitler belirlenir. Çekilişlerde konut çıkmadığı aylar için de kişinin taksitlerinde belirli oranda azalmalar yapılarak kişiye kira desteği sağlanır.

04

Her Ay Bir Ailenin Ev Parası

Böylece her ay üyelerden alınan taksitlerin toplam tutarı, bir adet gayrimenkulün fiyatına eşit olacak şekilde ayarlanır. Bu şekilde grup üyeleri her ay sıraları geldikçe gayrimenkullerine sahip olurlar.

05

Gerçek Bir Elbirliği Yaklaşımı

Çekiliş gruptaki üye sayısının yarısına kadar gerçekleştirilir ve çekiliş ile sırası belirlenen grubun ilk yarısından sonra, geriye kalan yarısı daha fazla bekletilmez ve bu üyelerin tamamına gayrimenkullerinin teslimi yapılır. Yani 100 üyelik örneğimizde belirttiğimiz grubun ilk 50 katılımcısı çekilişle belirlenen sıra ile gayrimenkullerine sahip olurken, geriye kalan 50 katılımcı ise vade ortasını takip eden ayda gayrimenkullerini alabilirler ve 100 ayın sonuna kadar beklemezler.

Dilerseniz Taksitlerinizi Dondurabilirsiniz!

Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

 

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda Konut alma imkânımız vardır. Gruptaki kişi sayısı aynı zamanda vadeyi ifade ettiği için, verilecek peşinat taksit miktarını da belirleyecektir. Peşinat verenlerin bir diğer avantajı ise vermeyenlere göre çekilişe girme süresinin daha kısa olması ve daha erken ev sahibi olabilmeleridir.

Çekilişli sistemde evini erken alan üyelerin taksitleri bir miktar artırılarak vade sonuna kadar sabitlenir. Bu artış tutarı evini daha geç alanların taksitlerinden sabit bir oranda kira desteği olarak düşülür ve sabit bir şekilde daha az taksit ödemeleri sağlanır.

Evini erken alanın avantajı artık kira ödemeden kendi evinin ödemelerini yapmasıdır. Geç alanın avantajı ise almış olduğu kira desteği ile evini erken alana göre daha ucuza mal etmesidir.

Teslim zamanı henüz gelmeyen kişi dilerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir.

Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kira Destekli Çekilişli Sistem Örnek Ödeme Tablosu

TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 200,000 TL
Evin Değeri 200.000 TL
Peşinat 0 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
2. Taksit 1.984 TL
Teslim Sonrası Taksit 2.700 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 7-42 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı 100 Ay
Organizasyon Ücreti 14.600 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim*** 280.158 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim *** 239.455 TL
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 200,000 TL
Evin Değeri 200.000 TL
Peşinat 20.000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
2. Taksit 1.785 TL
Teslim Sonrası Taksit 2.430 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 1-34 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı 100 Ay
Organizasyon Ücreti 13.400 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim* 275.770 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim* 246.577 TL
* Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
 
Sık Sorulan Sorular
Kira Destekli Çekilişli Sistemin avantajları nelerdir?
Konut grupları nasıl oluşturuluyor?
Çekiliş nasıl ve nerede düzenleniyor? Katılabilir miyiz?
Çekiliş her ay mı düzenleniyor?
Çekilişte çıkmama durumu var mı?
Son aya kadar bekleme ihtimali var mı?
Çekilişte çıktıktan sonra ev bulamazsam ne olacak?
 
BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Eminevim çözümleri hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Grup Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum. Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma ve Bilgilendirmesi'nı okudum, kabul ediyorum.

BİLGİLERİMİ GÖNDER
BİZE ULAŞIN