Takvim simgesi

AYI TESLİMAT TOPLAMI:1026

Onay simgesi

30 YILDA TOPLAM TESLİMAT:275460

 

Telefon simgesi
SİZİ ARAYALIM
Ödeme planı ve detaylı bilgi için
biz sizi ücretsiz arayalım.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Üstün Holding Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

EMİNEVİM'İ TAKİP EDİN

Ev Fiyatları

Ev Fiyatları

Ev fiyatları belirlenirken pek çok husus dikkate alınmakta olup bunlardan elde edilen sonuçlara göre bütçenize en uygun olan evi bulup satın alabilirsiniz.

Ev fiyatları ile ilgili araştırma yaptığınızda piyasada farklı fiyat aralıklarının olduğunu görebilirsiniz. Bunların kimi tabiri caizse şişirme fiyatlar olup o evin gerçek değerini yansıtmamaktadır. Hangi evin ne kadar edeceğini öğrenebilmek için ise bazı yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Özellikle ilk defa ev satın alıyorsanız ve bu konuda yeterli bilginiz yoksa mutlaka güvenilir kaynaklara başvurmalısınız. Yalnızca ev alırken değil ev satarken de piyasa fiyatları ile evin ederi hakkında doğru bilgilere sahip olmalısınız. Bu şekilde daha karlı ve doğru bir yatırım yapabilirsiniz.

Ev Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Ev fiyatlarını belirlemek için farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Buna göre evinizin değerini aylık kira getirisine göre, ev değerini hesaplama araçlarını kullanarak ya da aynı konumda ve özellikte bulunan evlere göre ayarlayabilirsiniz. Bu ölçütlere göre belirleme yapmanız hem ev alırken hem de ev satarken işinizi kolaylaştıracaktır. Özellikle kira bedeli esas alarak fiyat oluşturma pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olup doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Gayrimenkul ve emlak uzmanlarının fikirlerini incelediğinizde aynı görüşlerin olduğu görebilir ve böylece hata yapmaktan kaçınabilirsiniz. Ev alım satım konusunda profesyonel destek almanız her zaman sizin için avantaj sağlayacaktır.

Ev Fiyatları Ve Aylık Kira Bedeli Hesaplaması
Ev fiyatları belirlerken aylık kira bedeli hesaplaması
yapabilirsiniz. Değer hesaplamasında en sık kullanılan yöntem bu olup her ev için kira bedeli farklılık gösterecektir. Hesaplama yapılırken emlak uzmanları 214 aylık kira bedelini dikkate alırlar. Eğer İstanbul için hesaplama yapacaksanız bu durumda değer için 212 ay geçerli olacaktır.

Satış bedeli ile aylık kira bedeli arasında genellikle 200 ile 220 kat arasında bir değişme meydana gelmektedir. Buna göre aylık kirası 2500 TL olan bir ev için amortisman 17 yıl (204 ay) olarak kabul edilirse evin değeri 204*2500= 510.000 TL olacaktır. Burada dikkate alınan amortisman süresi ile, ilçeye hatta mahalleye göre farklılık gösterecektir. Yapacağınız işlemin daha doğru sonuçlar vermesini istiyorsanız aylık kira bedellerine yıllık artışları da dahil edebilirsiniz.

Ev Fiyatları Seçerken Kıyaslama Yapmak
Ev fiyatları seçerken kıyaslama yapmak doğru sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle almayı düşündüğünüz evlerle aynı konumda bulunan diğer evlerin içeriğine ve fiyatlarına göz atabilirsiniz. Örneğin İstanbul’un Bakırköy ilçesinde yer alan bütün evler aynı fiyat aralığına sahip değildir. Buna göre ana yola, alışveriş merkezine, okula, hastaneye ve buna benzer alanlara daha yakın evler biraz daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Beğendiğinizin evin konumu merkezi noktalara biraz daha uzaksa bu durumda fiyatlar düşecek ve farklar oluşacaktır. Bu nedenle ev fiyatları arasında kıyaslama yaparken beğendiğiniz ev ile aynı sokakta ve özelikle olan evleri dikkate almalısınız.

Konut Değeri Bulma Araçları İle Ev Fiyatı Hesaplamak
Alacağınız evin gerçek değerinde olup olmadığını görebilmek için konut değeri hesaplama araçları kullanabilirsiniz. Buna göre ilk olarak konutun konumunu seçmelisiniz. Satılık mı yoksa kiralık mı olduğunu, ortalama alanını, ortalama fiyatını, geri dönüş süresini bu araçtan kolayca görebilirsiniz. Aynı zamanda yapacağınız hesaplama ile ilgili evin ortalama birim fiyatını görebilir, buna ek olarak piyasa analizi yapabilirsiniz. Dilerseniz hesaplama aracı sayesinde en avantajlı fırsatlar ve projelerle ilgili de ön bilgi edinebilirsiniz. Alacağınız evin ilk dört yıllık değer değişimine de bu araç sayesinde ulaşabilirsiniz. Buradan elde edeceğiniz verilen her zaman tahmini değerler olup daha kesin sonuçlara erişmek adına profesyonel uzman desteği almanızda yarar vardır.

Ev Fiyatlarını Artıran Özellikler Nelerdir?
Ev fiyatlarını artıran özellikler
denildiğinde genellikle pek çok kişinin aklına ilk olarak merkezi konum gelmektedir. Ancak bunun yanı sıra yeni bina olması, ulaşım imkanlarının çeşitliliği, binada asansör bulunması, dairenin güney cephede olup ışık alması, ön cephede bulunması, dairenin ara katta yer alması, sosyal tesis ve spor salonu gibi ortak alanlarının bulunması fiyatlarda yukarı yönlü hareketliliğe sebep olur. Bu özellikler olan en uygun fiyatlı evlere sahip olmak istediğinizde Eminevim tarafından sizlere sunulan uzman destekten yardım alabilir, istediğiniz evi bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Eminevim çözümleri hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Üstün Holding Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİLGİLERİMİ GÖNDER
Eminevim iletişim simgesiBİZE ULAŞIN
Eminevim whatsapp simgesi