AYI TESLİMAT TOPLAMI:319

28 YILDA TOPLAM TESLİMAT:124.150

 

SİZİ
ARAYALIM
Ödeme planı ve detaylı bilgi için
biz sizi ücretsiz arayalım.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirmeyi ve Gizlilik Bilgilerini okudum ve onaylıyorum.

EMİNEVİM'İ TAKİP EDİN

Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem

Kısaltılmış Vadeli Sistem ev çekilişi diğer çekiliş modelli sistemlerden farkı kira yardımlaşma uygulaması olmamasıdır. 40 – 200 kişi arası gruplardan oluşmaktadır. Ev sahibi olan üyenin taksitleri belirli bir oranda artırılarak sabitlenir. O döneme kadar yapılan ödemeler konut bedelinden düşülerek, kalan tutar belirlenen taksit miktarına bölünerek kalan vade belirlenir. Böylece Kısaltılmış Vadeli çekilişli sistem sayesinde taksitlerin daha erken bir tarihte bitmesi sağlanır.

Kısaltılmış Vadeli Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistem basitçe gün taksidi ödemeye benziyor. Taksit sayısı kadar katılımcı bir araya gelerek, her ay toplanan taksitlerle bir katılımcının ev sahibi olması sağlanıyor. Yani, altın gününe değil de ev gününe girmiş oluyorsunuz. Almak istediğiniz evin bedelini ve ödemek istediğiniz taksidi siz belirleyin, gerisini Eminevim halletsin.
Sistemi bir de adım adım anlatalım;

01

Taksit sayısını belirle, grubunu oluştur

Belirlediğiniz taksit sayısı kadar katılımcı Eminevim tarafından bir araya getirilerek bir grup oluşturur. Gruplar 40, 60, 80, 100, 120, 160, 200 kişilik olabilir.

02

Peşinatlı yada peşinatsız katılım

İmkânınız varsa peşinat vererek daha erken almayı garanti edebilir veya hiç peşinatsız olarak sisteme katılabilirsiniz.

03

Düzenli Çekilişlerle Sıranızı Bilin

Grup içinde düzenli aralıklarla yapılacak çekilişler ile gayrimenkul satın alacak her bir üyenin sırası belirlenir. Çekilişle sırasını öğrenen katılımcılar satın almayı istedikleri gayrimenkulü buna göre seçerler.

04

Kısa sürede herkese bir ev

Taksitler yarıyı geçtiğinde ise, henüz evini teslim almamış olanların tamamının birkaç ay içerisinde evlerini teslim alması sağlanır.

05

Ödeme planın senin elinde

Evlerin teslim edilmesinden sonra da hiçbir şekilde taksitlerde faiz ve vade farkı söz konusu olmadan, aynı kolaylıklarla ödemeler devam eder.

Adil ve Şeffaf Ödeme Planı

Yapılan noter çekilişi sayesinde sistem, son derece adil ve şeffaf bir şekilde devam eder. Henüz kurada çıkmamış olan katılımcıların mağdur olmaması içinse, evini teslim almış olanların ödemelerinde bir miktar sabit artış yapılarak, henüz evine geçmemiş olanlara yardım etmesi sağlanır. Yani, kurada henüz çıkmadıysanız, evini teslim almış olanlara göre daha az ödeyerek haklarınızın da korunması sağlanır.

Kısaltılmış Vadeli Sistemin Eminevimin diğer sistemlerinden temel 2 farkı, %10 peşinat ve erkenden ev sahibi olma fırsatı sağlamasıdır. Taksitlerin yarısı olduğunda, çok geçmeden evinize geçme garantisi verilir.

Dilerseniz Taksitlerinizi Dondurabilirsiniz!

Bu sistemde teslimatınızı almadan evin değerinde değişiklik yapabilirsiniz. Taksit öderken geçici sıkıntılar yaşadığınızda taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

Ev sahibi olmak isteyen kişi dilerse peşinat vererek ya da vermeden başlangıç yapabilir. Çekilişli sistemde Vade Ortası ve Peşinatlı sistemden farklı olarak ilk aylarda konut alma imkânımız vardır.

Bu sistemin Çekilişli ve Sabit Yardımlı Çekilişli sistemden farkı kira yardımlaşması uygulaması olmamasıdır. Ev sahibi olan üyenin taksitleri belirli bir oranda artırılarak sabitlenir. O döneme kadar yapılan ödemeler konut bedelinden düşülerek, kalan tutar belirlenen taksit miktarına bölünerek kalan vade belirlenir. Böylece taksitlerin daha erken bir tarihte bitmesi sağlanır.

Örneğin 100.000 TL kayıt tutarı için 10.000 TL peşinatla sisteme dâhil olduğunuzu varsayalım. 100 üyeli bir grup açıldığını düşünürsek, peşinat sonrası kalan 90.000 TL, ödenecek taksitler konut bedeli teslim alınana kadar 90.000/100= 900 TL şeklinde olacaktır. Teslim aldıktan sonra ödeyeceğiniz taksitlerle toplam geri ödeme 100.000 TL olacaktır.

Bu oranla çekiliş aralığı 1-51 ay arası çekilişledir. Teslimatınızın 17. aya denk geleceğini varsayalım;

16 ayda 16 x 900 = 14.400 TL taksit + 10 000 TL de peşinat ile birlikte toplam 24.400 TL ödemiş olacaksınız. Kalan 75.600 TL’yi 1.400 TL olarak 54 ayda ödemiş olacaksınız.

Teslim zamanı henüz gelmeyen üyeler dilerlerse konut bedelini ya da taksit tutarını azaltabilir veya artırabilir. Organizasyon bedeli dışında bir maliyet ödenmez.

Teslimat tarihine ulaşıncaya kadar taksit öderken geçici sıkıntılar yaşayan kişi taksitlerini dondurma imkânına da sahiptir.

Örnek Ödeme Tablosu

Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem Örnek Ödeme Tablosu

TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 100,000 TL
Evin Değeri 100.000 TL
Peşinat* 10.000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
İlk Taksit 900 TL
Evi Alınca Eklenecek Fark 360 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 1-37 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı İlk Teslim 57 Ay
Toplam Taksit Sayısı Son Teslim 66 Ay
Organizasyon Ücreti ** 9.100 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim*** 109.100 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim *** 109.100 TL
* Peşinatı 12 takside kadar tamamlama imkanı sunulmaktadır. Teslimat tamamlama süresi kadar geç yapılmaktadır.
** Organizasyon ücretinin %50'si peşin, kalanını 6 takside kadar tamamlama imkanı sunulmaktadır. İlk çekiliş organizasyon ücretinin tamamlanmasını takip eden ayda yapılmaktadır.
*** Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildir.
**** Plan yıllık %12 taksit artışlı sisteme göre örneklenmiştir.
TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 100,000 TL
Evin Değeri 100.000 TL
Peşinat* 15.000 TL
Gruptaki Kişi Sayısı 100
İlk Taksit 850 TL
Evi Alınca Eklenecek Fark 340 TL
Evin Teslim Alındığı Ay 1-35 Çekiliş
Toplam Taksit Sayısı İlk Teslim 57 Ay
Toplam Taksit Sayısı Son Teslim 64 Ay
Organizasyon Ücreti ** 9.100 TL
Toplam Maliyet - İlk Teslim*** 109.100 TL
Toplam Maliyet - Son Teslim *** 109.100 TL
* Peşinatı 12 takside kadar tamamlama imkanı sunulmaktadır. Teslimat tamamlama süresi kadar geç yapılmaktadır.
** Organizasyon ücretinin %50'si peşin, kalanını 6 takside kadar tamamlama imkanı sunulmaktadır. İlk çekiliş organizasyon ücretinin tamamlanmasını takip eden ayda yapılmaktadır.
*** Toplam maliyetlere organizasyon ücreti ve varsa peşinat dahildi
**** Plan yıllık %12 taksit artışlı sisteme göre örneklenmiştir.
 
Sık Sorulan Sorular
Kısaltılmış Vadeli Sistemin avantajları nelerdir?
Çekilişli konut grupları nasıl oluşturuluyor?
Çekiliş nasıl ve nerede düzenleniyor? Katılabilir miyiz?
Çekiliş her ay mı düzenleniyor?
Çekilişte çıkmama durumu var mı?
Son aya kadar bekleme ihtimali var mı?
Çekilişte çıktıktan sonra ev bulamazsam ne olacak?