Takvim simgesi

AYI TESLİMAT TOPLAMI:684

Onay simgesi

30 YILDA TOPLAM TESLİMAT:267983

 

Telefon simgesi
SİZİ ARAYALIM
Ödeme planı ve detaylı bilgi için
biz sizi ücretsiz arayalım.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Üstün Holding Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

EMİNEVİM'İ TAKİP EDİN

Bankadan Satılık Daire veya Ev

Bankadan Satılık Daire veya Ev

Bankadan satılık daire ilanları sürekli artmakta olup bunlar sayesinde istediğiniz evi daha uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Özellikle kamu bankalar bankadan satılık daire ilanları konusunda geniş seçeneklere sahiptir. Bu daireler için bankalar kendi internet sitesi üzerinden satış ilanı yayımlamakta ve buradan en uygun fiyat teklifini veren evi satın almak konusunda daha avantajlı olmaktadır. Örneğin Vakıfbank için baktığınızda aradığınız ilanlara “satılık gayrimenkul ve araçlar” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buna alternatif olarak devletin bu tür ilanları listelediği internet sitesini de kullanabilirsiniz. BU sitede tüm kamu bankalarının ilanları tek bir çatı altında birleşmektedir. Burada yer alan tüm konutlar piyasa koşullarının çok daha altında fiyatlardan alıcı bulmaktadır. İlanlar belli bir süre ilanda kalmakta ve daha sonra satış gerçekleşmektedir.

Bankadan Satılık Daire Alınır Mı?
Uygun fiyatlı olması ilk etapta cazip gelse de bankadan satılık daire alınır mı sorusunun yanıtı pek çok kişinin aklında soru işaretlerine sebep olmaktadır. Bu durumun hem avantajları hem de dezavantajları mevcuttur. Ancak doğru evi bulduğunuzda bu satışları kendiniz için çok avantajlı hale dönüştürebilirsiniz. Bunun için profesyonel bir destek almanızda yarar vardır. Sahibinden satılık konutlara göre çoğu zaman daha karlı olan bankaların satılık daireleri hukuki açıdan gönül rahatlığıyla satın alınabilir. Bu konutlara uygun koşullarla konut kredisi fırsatı sunan bankalar kredi geri ödemesi boyunca evi peşinat olarak kabul ederler. Söz konusu taşınmazın değeri piyasa şartlarına göre belirlenecektir. Banka genellikle kredinin geri ödenmesine daha fazla dikkat etmekte olup bazı dönemlerde ev fiyatlarında ciddi oranda artış meydana gelmeyebilir.

Bankadan Satılık Daire Almanın Avantajları Nelerdir?
Bankadan satılık ev almanın avantajları
oldukça fazladır. Bu evlere sahipleri tarafından yüksek bedeller belirlenmediğinden fiyatlar her zaman daha düşük olmaktadır. Bankadan satılan bu evler sahibinin ilgili krediyi geri ödememesi sebebiyle bankanın eline geçmektedir. Bu nedenle sahibinden satılık dairelere kıyasla fiyatları daha uygundur. Aynı zamanda araya emlakçı girmemesi komisyon bedeli gibi masrafları da ortadan kaldırmaktadır. Taşınmazların bedeli belirlenirken piyasada en hızlı şekilde satılabilmesi dikkat alınarak değerleme yapılır.

Bankadan alacağınız dairelerde normalden büyük gösterilme ya da fahiş fiyatlarla satışa sunulma gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Bu dairelerin genellikle vergi ve buna benzer borçları yoktur. Daireler banka kapsamına alınırken yasal sorunlarından arındırıldığı için kanuni açıdan problemle karşılaşmazsınız. Ayrıca bankalar katma değer vergisi mükellefi olmadıklarından satın alma sırasında KDV ödemesi yapmazsınız.

Bankadan Satılık Daire Nasıl Alınır?
Bankadan satılık ev almak
istediğinizde öncelikle ilgili bankanın internet sitesinde yer alan satılık gayrimenkul ilanlarını inceleyip kendinize en uygun evi bulmalı ve ona en avantajlı teklifi vermelisiniz. Bu daireler belli bir süre ilanla kalmakta ve daha sonra onlar adına ihaleler düzenlenmektedir. Bu ihale açık arttırma yöntemi ile yapılmakta olup çoğunlukla en iyi teklifi veren kişi evi almaya hak kazanmaktadır. Mevcut konut piyasası ile kıyaslandığında konut fiyatları bankadan olanlar ile yaklaşık yüzde elli oranında fark etmektedir.

Daire için açılan ihaleye katılabilmeniz için genellikle satış bedelinin yüzde yirmisi oranında bedeli yatırmanız gerekir. Bu ihale belirli gün ve saatte başlatılır ve bu süre içinde teklif vermeniz beklenir. En yüksek teklifi verdiğinizde ilgili ev sizde kalacaktır. Tüm bu ihale ve satılık ev ilanlarına kısa yoldan ulaşabilmek için buna özel hazırlanmış siteleri tercih edebilirsiniz.

Bankadan Satılık Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Bankadan satılık ev almak
istediğinizde ilk olarak o ev ile ilgili herhangi bir itiraz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda o taşınmazın tapusu üzerinde aile konutu şerhi koyulup koyulmadığını da kontrol etmelisiniz. Aksi durum söz konusu olduğundan ilerleyen süreçte sorun yaşama olasılığınız vardır. Daireyi almak için teklif vermeden önce emsal fiyatlara göz atmalısınız. İnternet sitesinde yer alan daire ilanlarından o evin özelliklerine en yakın olanı bulmalı ve ihale için fiyat teklifinizi buna göre belirlemelisiniz. Böylece evin sizde kalma ihtimali artacaktır. Yapacağınız bu araştırma rekabet sonucunda zarar etme durumunuzu da ortadan kaldıracaktır. Bu ve buna benzer tüm süreçleri sıkıntısız, güvenilir ve en karlı şekilde tamamlamak istediğinizde Eminevim’e başvurabilir, avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN
DETAYLI BİLGİ İÇİN
FORMU GÖNDERİN SİZİ ARAYALIM

Eminevim çözümleri hakkında detaylı bilgi için bilgilerinizi gönderin, yetkililerimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Kampanyalardan haberdar olmak için Emin Üstün Holding Şirketleri'nden ticari elektronik ileti almak istiyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Yazısını okudum, kabul ediyorum.

BİLGİLERİMİ GÖNDER
Eminevim iletişim simgesiBİZE ULAŞIN
Eminevim whatsapp simgesi