Milli Ekonomiyi Elbirliği Sistemiyle Canlandıracağız

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün,Türkiye'nin kendine dönük bir ekonomiye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu ekonominin de alt yapısı elbirliğinden geçiyor" dedi.

Emin şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün 15 Temmuz'un verdiği sıkıntıları atlatmak içinde bütün halkın ve iş adamlarının bir araya gelip elbirliği yapması gerektiğini ifade etti. Üstün, "öyle bir felaketle karşı karşıya geldik ki ne ekonomiyi düşünebilirdik, ne canımızı. Tek düşündüğümüz vatanımız, ülkemizdi. Ama şimdi bu 15 temmuz'un verdiği sıkıntıları atlatmak içinde bütün halkımız işadamlarımız bir araya gelip elbirliğiyle bu sıkıntılı günleri atlatmamız lazım" dedi.

40 Bin Kişi Ev Sahibi Oldu

El birliği sistemiyle insanları yıllardır ev sahibi yaptıklarını vurgulayan Üstün, şu anda hem inşaat firmalarının hem de devlet kurumlarımızın yaptığı yapılan birçok kampanya olduğunu belirterek "Umuyoruz ki bu kampanyalar sayesinde hem ekonomimiz daha da canlanır, hem de vatandaşlarımız ev sahibi olur ve bu 15 Temmuz sürecini en hafif şekilde atlatmış oluruz" diye konuştu.

Ev Sahibi Olmak İçin 'El Birliği'

Üstün, "Biz ise son zamanlarda yapılan bu kampanyaları yıllardır yapıyoruz ve 40 binin üzerinde vatandaşımızı el birliği sistemimizle ev sahibi yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Evin yanında aynı zamanda araba imkanı da sunuyoruz. Elbirliği sistemimizle milli ekonomiyi güçlendirerek, vatandaşlarımızın tüm ihtiyacını karşılamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendimize Dönük Bir Ekonomiye İhtiyaç Var

Emin Üstün, 15 Temmuz gecesi milletin artık aksiyona geçtiğini ifade ederek, sözlerini artık kendi milli ekonomimizi kurmamız lazım. Kendimize dönük bir ekonomiye ihtiyacımız var. Bu ekonominin de ait yapısı elbirliğinden,tabandaki insanların birleşmesinden geçiyor. Bu birleşmeyi sağladığımızda, insanların ihtiyacı olan ev, otomobil, iş, aş ve eğitim gibi bütün problemleri bu sistemle çözebiliriz. Artık bunu herkesin,uygulaması ve milli ekonominin temeli olarak alması gerekir.

Sektörün Can Simidiyiz

Elbirliği sisteminin sade son kullanıcı olan vatandaşa değil, aynı zamanda sektörlere de can simidi olduğuna dikkat çeken Üstün, "Bugün sistemimize yazılan ve evini alacak olan vatandaş diğer bir inşaat firmasının yaptığı konutlardan evini alıyor, yine aynı şekilde arabasını da alabiliyor. Böylelikle de sistemimiz sektörü ve ekonomiyi canlanması mali ekonominin gelişmesi için Elibirliği en uygun sistemdir” dedi.