Sektörde 25 yıldır 90 binden fazla teslimat yapan Emin Sirketler Grubu, Eminevim markasıyla sunduğu ev sahibi olma imkanlarını genişletiyor.

Şirket, 100 bin liraya 900 TL’den başlayan taksitlerle vade farksız ev sahibi olma imkanı sunuyor. İnsanların kolay yoldan ev sahibi olabilmeleri için yeni yöntemlerini anlatan Emin şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün; bu yeni kampanyamızla 25 yıldır uyguladlğımız tabandaki vatandaşı ev sahibi yapma amacımıza daha da geliştirmiş olacağız. Sistemimiz de halk arasında yapılan altın günlerine benzer. Ev almak isteyen kişiler, 40, 60, 80, 100, 120 kişilik gruplar halinde Eminevim tarafından bir araya getirilir. Her ay gruplardaki kişilerin ödediği taksitlerin toplamı bir konut bedeline denk gelmektedir. Sistemde bütün taksitler faizsiz ve vade farksızdır. Kimin ev sahibi olacağı, her ay noter huzurunda yapılan çekilişlerle belirlenmektedir. Kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ile ödeyeceğine kendisi karar verir” diye konuştu.

Mevcut üyelik sistemlerine ek olarak müşterileri için pek çok avantajlar içeren yeni sistemi uygulamaya geçirdiklerini ifade eden Üstün, “Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem adlı bu üyelik sisteminde müşterilerimiz örneğin 100 kişilik gruba dahil olmalarına rağmen toplamda minimum 62, maksimum 78 ayda bütün borçlarını hiçbir fark (faiz-vade farkı-kira) ödemeden bitirebilme imkanına sahip olacaklardır. Minimum yüzde 10 peşinatla dahil olunabilen bu sistemde örneğin 100 bin TL'Iik bir ev alabilmek için 100 kişilik gruba dahil olan müşterimiz yüzde 10 yani 10 bin TL peşinat ödeyecek. Kalan 90 bin TL borcunu 100 kişilik grupta aylık 900TL taksitler halinde ödemeye başlayacak. Bu müşterimiz 5 ay bu taksidi ödedikten sonra 6. ayda çekilişte sırasının gelmesi halinde 100 bin TL’sini 6. ayda alacak ve kalan 85.500 TL borcunu 1500 TL taksitler halinde 57 ayda bitirecektir. Böylece 62 ayda, toplamda 100 bin TL ödemiş olacak” diye konuştu.