Emin Şirketler Grubu Başkanı Emin Üstün, “Deniz altından tünellerle kıtaları bağlayan bir milletiz. Yeni Türkiye’yi dünyaya göstereceğiz” dedi

2023 hedefleri doğrultusunda hem hükümetin hem de yatırımcının bu vizyonla hız kesmeden devam ettiğini belirten Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, "Yaptığımız yatırımlarla işsizlik oranındaki düşüşe katkı sağlayarak başlıyoruz aslında bu hedeflere ulaşmaya. Bugün şirketlerimizde 2 bine yakın çalışanımız var ve bu her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun devam etmesindeki en büyük nedenlerden biri de ekonomimizin düzgün bir şekilde devam etmesi" dedi. Ekonominin hız kesmeden ilerledikçe yatırımların aynı doğrultuda arttığını anlatan Üstün, "Yatırımlarımızı daha fazla insanımıza iş ve aş verecek doğrultuda planlıyoruz. 2023 hedeflerimizden biri olan bölgeler arası gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak için de elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin ilerlemesinin önüne hiçbir kuvvetin geçemeyeceğini belirten Üstün, "Biz denizin altından tünelleri geçirip kıtaları bir araya getiren bir ülkeyiz. Bir araya gelip el birliği ile hedeflerimize ulaşıp Yeni Türkiye'yi dünyaya göstermiş olacağız" dedi.

KUKLALARI KARŞIMIZA DİKTİLER

2016 yılında ülkenin bağımsızlık mücadelesi verdiğinin altını çizen Emin Üstün, "Bu mücadele yüz yılın olayı. Ülkemizdeki bağımsızlığı kazanabilmek için bu sıkıntılar yaşanacak. Devletlerle savaşılıyor ama devletler kendileri savaşmıyorlar. İçeride kuklalarını milletin karşısına dikiyorlar" dedi. Emin Üstün, "Milletimizin dirayetli duruşu sayesinde bu zorlukların üstesinden geldik" şeklinde konuştu. Terör örgütlerinin Türkiye'de amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını söyleyen Emin Üstün, "Oyunlarını bozmak için tüm çabamızı gösterip, yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

100 bin teslimat hedefi

2017'de yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Emin Üstün, "Şu anda ön talep topladığımız 3 konut projemizin yanı sıra AVM ve otel projelerimizi de gerçekleştirmiş olacağız. Aynı zamanda organizasyon tarafımızda Eminevim olarak da vatandaşlarımıza teslimatlarımız büyüyerek devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde 100 bin teslimat hedefimize bu kararlılığımız sayesinde ulaşacağız" diye konuştu. Bugüne kadar 95 bin aileyi ev ve otomobil sahibi yaptıklarını kaydeden Emin Üstün, "Bunu yaparken de kendi milli paramızdan başkasını kullanmadık. Tüm satışlarımız ve teslimatlarımız TL üzerinden yapıldı. 2016 yılını yüzde 30 büyüme ile tamamladık" dedi.