Geliştirdiği 'Elbirliği' sistemi ile alt ve orta grubu ev sahibi yapan Eminevim'e göre en çok işçi ve ev hanımları ev sahibi oluyor. Emin Şirketler Grubu Başkanı Emin Üstün "İşçilerimiz aylık bin 100 lira ödeme ile konut alıyor" dedi.

Kendi geliştirdiği 'Elbirliği' sistemi ile müşterilerine faizsiz ev ve otomobil sahibi olma imkanı sunan Eminevim, işçiden memura, öğretmenden ev hanımına binlerce kişinin ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor. Dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarının zorluğunu ortadan kaldırdıklarını söyleyen Emin Şirketler Grubu Başkanı Emin Üstün "Tabanın sorununu çözüyoruz. Her geçen gün teslimat sayısını arttırarak, vatandaşları Türkiye'nin her yerinden faizsiz ev sahibi yapıyoruz" dedi. Üstün kayıtlı müşterilerinin profiline baktıklarında yadırganamaz bazı sonuçların çıktığını belirtirken "Polisten ev hanımına, işçiden memura, öğretmenden esnafa değişik meslek gruplarının ev ve araba almak için sistemimizde kayıtlı olduğunu görüyoruz. Bu da bizlere duyulan güvenin bir parçası, 25 yılda 100 bin aileyi hayallerine kavuşturmuşuz ve hayallerine kavuşma için de sisteme kayıtlı binlerce vatandaşımız var" dedi. 20 bin işçinin sistemlerinde kayıtlı olduğunu ve bir çoğunun da evini aldığını belirten Üstün "İşçilerin taksitleri ise bin 100 tl" dedi.

11 BİN EV HANIMI VAR

Ev hanımlarının da mutfaklarından yaptıkları tasarrufla sistemlerine kayıt olduğunu belirten Emin Üstün "Yaklaşık 11 bin ev hanımımız ev sahibi olabilmek için bin 250 lira civarında taksit ödüyor ve ev sahibi oluyor. Bu rakama baktığımızda tabandaki vatandaşımızın, ev hanımlarının küçük birikimlerle ev sahibi olduğunu görüyoruz. Sistemimizde kayıtlı diğer meslek gruplarına bakacak olursak; Öğretmen, memur, polis, esnaf ve emekli vatandaşlarımızın da yoğun ilgisini görüyoruz" dedi.

EMEKLİLER BİN 300 ÖDÜYOR

Diğer meslek gruplarının taksit ödeme aralığı; Öğretmenler bin 750 TL, polisler bin 750 TL, esnaf bin 800 TL, emekliler bin 300, sağlık kurumu çalışanları bin 700 TL aralığında taksit ödeyerek ev sahibi olmaktalar.